איך לבחור רהיטים לבית

כאשר בוחרים רהיטים לבית ההתלבטות היא בדרך כלל קשה. ענף הרהיטים הוא ענף רחב מאוד, כולל מספר רחב מאוד של סגנונות ועיצובים ובין כל אלו, עלינו לבחור מה יתאים למה. אז למען הסדר הטוב וכדי שתעשו את הבחירה הנכונה בקלות, הכנו לכם חמש טיפים חשובים בבחירת ריהוט לבית שיעזרו לכם ליצור בית נעים וחמים לחיות בו. 

טיפ מספר אחד – מדידות

חשוב לא לקנות רהיטים לבית עד שאין לכם את המדידות של כל חדר וחדר. חשוב לבדוק כמה מטר מרובע יש בכל חדר ולכתוב לכם למה החדר מיועד ולמי. טיפ זה יעזור לכם מאוד כאשר תרצו להתאים את גודל הרהיטים לחלל. לגודל של הרהיטים בחלל יש חשיבות גדולה מאוד. רהיטים שגדולים מידי לחלל עלולים לחסום אותו וההרגשה בו תהיהי חנוקה, לכן שלב זה של המדידות הוא קריטי וחשוב כבר בהתחלה. 

טיפ מספר 2 – עשו רשימת רהיטים לכל חדר

חשוב מאוד להבין בכל חדר למה הוא מיועד, למי הוא מיועד ואילו רהיטים תצטרכו שיהיה לכם בתוכו. פרטו על כל חדר ואל תחסירו שום רהיט שהוא הכרחי. לאחר שתעשו זאת, תוכלו להתאים בין המידות של החדר מהטיפ הקודם לבין גודל הרהיטים. כמו כן, תוכלו להוסיף או להחסיר רהיטים מסוימים לפי הצורך שלכם.

טיפ מספר 3 – ביחרו סגנון עיצוב

כל חדר הוא מיוחד בפני עצמו ויש לו שימושים שונים ומגוונים. בשל סיבה זו, לכל חדר יש גם עיצוב שיהיה הכי נכון ומתאים עבורו. בידקו קודם מה העיצוב הכללי של הבית, האם מדובר בעיצוב מודרני או שהעיצוב הוא עיצוב כפרי? לפי הסגנון של הבית, יהיה לכם יותר קל לעצב כל חדר בנפרד. 

טיפ מספר 4 – צבעים רבותיי, צבעים

כאשר מדברים על צבעים, למעשה מדברים על תורה שלמה המעבירה מסר מסוים. יש צבעים שהם יותר בולטים וחזקים, יש צבעים שמשרים שמחה, יש צבעים שמשרים רוגע וביטחון. הבחירה של צבע לחדר חייבת להיות עם מחשבה על ההרגשה שאתם מעוניינים שתהיה בחדר. לדוגמא חדרי שינה, אנו רוצים להכניס בהם רוגע, לכן צבעי פסטל רגועים יתאימו בחלל זה מאוד. באזור הסלון, היכן שבאים אליכם אורחים ויש יותר רעש, אפשר להכניס צבעים שמחים יותר ומקפיצים. הכל תלוי באווירה שחשוב לכם ליצור בבית. אוירה נעימה תלויה בצבעים שתבחרו.

טיפ מספר  5- חישבו פרקטית

מעבר לחשיבה העיצובית, יש לחשוב על הרהיטים גם באופן פרקטי. נסו לכתוב לכם איזה ציוד אתם צריכים בכל חדר ולאיזה חלל אחסון הוא ילך. כאשר לכל פריט יש חלל אחסון משלו, אנו לא מתמודדים עם בלאגן ויש לכך חשיבות רבה. כאשר אין מספיק חללי אחסון, הדברים תמיד יהיו בחוץ ונרגיש בחוסר שקט.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב email
שתפו במייל
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר

אולי יעניין אותך גם

למה כדאי לחדש רהיטים?

בשנים האחרונות יש טרנד עיצובי חדש שדוגל בחידוש רהיטים. מעבר לכך שעלות החידוש זולה יותר, יש בכך יופי ייחודי שלא תראו בכל מקום. כאשר אנו