בעולמות העיצוב והאדריכלות יש טרנדים שונים ומגוונים הכוללים בניהם מגוון עיצובים גם בנושא של ריהוט הבית. כאשר מעוניינים לרהט את הבית, אנו נרצה לרהט אותו על פי הסגנון שהכי מתאים עבורנו. זה יכול להיות סגנון כפרי, סגנון בוהמי, סגנון יוקרתי או סגנון מודרני. מעבר לסגנונות אלו קיים גם סיגנון הוינטאג’ שבו לוקחים למעשה רהיט ישן ומחדשים אותו. במאמר זה נדבר על חידוש רהיטים.

מהו חידוש של רהיט?

בביתכם יש רהיטים רבים שאספתם עם השנים. הם שירתו אתכם נאמנה והיו מתאימים עבורכם לתקופה מסוימת, אך עם הזמן התבלו או שאתם החלטתם שאתם מעוניינים בחידוש העיצוב של הבית. חידוש עיצוב של רהיטי הבית זהו עסק לא תמיד זול ולעיתים אנו מעוניינים לתת טאצ’ עיצובי מבלי שתהיה לנו הוצאה גדולה. חשוב שתדעו כי בנושא זה קיימת כיום אפשרות עיצוב נהדרת בסכומים נמוכים בה ניתן לבצע חידוש רהיטים בביתכם. אם יש לכם רהיט, לדוגמא ספרית עץ בעיצוב שאתם מאוד אוהבים, אך עם השנים הצבע שלה דהה והיא כבר לא נראית טוב, זה הזמן לחדש אותה. איך תעשו זאת? נסביר כעת.

חידוש ספרית עץ

על מנת לחדש את הספריה שלכם, תחילה יש להכין מספר חומרים. הראשון הוא מכונת שיוף או דפי שיוף, השני צבע שמיועד לצביעת עץ, צבע לכה מינרלית שקופה, מברשת צבע או רולר. בשלב הראשון תצטרכו לשייף היטב את הספריה כדי שהיא תהיה אחידה בצביעה ושחלקים שקיימים בהם לכה או צבע קודם ירדו ועליהם תוכלו לעשות צבע חדש. לאחר מכן, אם יש לספריה דלתות, יש לפרק אותן על מנת שהצביעה תהיה אחידה ויפה. השלב השלישי הוא שלב הצביעה. זה לרוב השלב היותר כייפי בתוך התהליך. צבעו שכבת צבע ראשונה, תנו לה להתייבש ולאחר מכן צבעו שוב. בצביעה שניה יתקבל אצלכם גוון עמוק ואטום של הצבע. לאחר ייבוש מלא של הספריה, צבעו אותה בלכה מינרלית אשר תשלים את התהליך. את הדלתות שפירקתם החזירו למקום רק לאחר שכל הצבע יתייבש לחלוטין. זה למעשה תהליך אחד של חידוש רהיט בעצמכם. אך אם לא ניחתנתם בכישרון אומנותי רב, דעו לכם כי יש אנשים אשר עושים חידוש רהיטים בתשלום. 

האם ניתן לעשות חידוש רהיטים עבור כל רהיט?

לא כל רהיט ניתן לחידוש, זה יכול להיות מהסיבה שהוא בלוי מידי או התנפח במים, אבל רהיט שעוד נראה יחסית בסדר במראה, אך צבעו רק דהה, בהחלט ניתן לחידוש. כמו כן, יש חומרים מסוימים דמויי עץ שניתנים לחידוש, אבל דרך החידוש שלהם שונה מאוד מחידוש רהיט עץ. יש לקנות חומרי צבע מקשרים ולשייף את הרהיט הרבה יותר טוב. זו עבודה מסיבית וברהיטים אלו מומלץ לפנות לאנשים שמבינים בנושא זה.

החלפת הבד

במקרה של חידוש רהיט בו אנו רוצים להחליף את הבד, יש כבר צורך להתייעץ עם בעל מקצוע.
החלפת הבד לרהיט שלכם זה לא משהו שתרצו לעשות לבד, יש צורך בתכנון מידות, בחירת הצבע המתאים ועוד.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב email
שתפו במייל
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר

אולי יעניין אותך גם

למה כדאי לחדש רהיטים?

בשנים האחרונות יש טרנד עיצובי חדש שדוגל בחידוש רהיטים. מעבר לכך שעלות החידוש זולה יותר, יש בכך יופי ייחודי שלא תראו בכל מקום. כאשר אנו